İslami Haberler

Alevi önderleri Reyhanlı’da

Alevi önderleri Reyhanlı’da
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 3367 Beğen : 0

Beraberinde kanaat önderleri ve ülke genelindeki şubelerin temsilcileri ile Reyhanlı’ya gelen Veliyettin Ulusoy, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ulusoy "Acılarınızı paylaşmak üzere buraya geldik. Allah'tan bu acıyı unutturacak başka acı vermemesini diliyorum. Yapanları, yaptıranları ve sebep olanları şiddetle lanetliyoruz. Acınız bizimde acımız. Sizinle beraberiz. Eleleyiz asırlardan beride özellikle bu bölgede medeniyetlerin olduğunu farklı inançların ve farklı ırkların bulunduğunu biliyoruz. Ve hepsi bir arada yüzlerce yıldır el ele vererek yaşadığını biliyoruz ama son günlerdeki karışıklık ve toplum arasındaki gerilme bizi bu noktaya ne yazık ki getirdi. Çok üzgünüz Hacı Bektaşi toplumu olarak, kanaat önderleri olarak acınızı tekrar paylaşıyorum. Hakka yürüyen canların ailelerimi de sabır ve metanet diliyorum." dedi.

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'de ziyaretten dolayı teşekkür ederek yaraları dostlarla birlikte hızlı bir şekilde saracaklarını söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler