İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler Alevi evlerini işte böyle işaretlediler!

Alevi evlerini işte böyle işaretlediler!

Alevi evlerini işte böyle işaretlediler!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2742 Beğen : 0

Aydın'da iki alevi ailenin oturduğu daireler biri tarafından işaretlendi. Mahallede herkes şaşkın, Bakan Şahin ise bu kez temkinli. Daha önce yaşanan bu tür olaylara çoluk çocuk işi diyerek geçiştiren İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, yaşananları provokasyon olarak nitelendirdi.

Korgan ilçesinde düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri’ne katılan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Aydın'da iki alevi ailenin oturduğu apartmanın kapılarına boyayla bazı işaretlerin yazılması konusunda değerlendirmelerde bulundu.


Şahin, şunları söyledi:

''Aydın ilimizde iki alevi yurttaşımızın oturduğu iki apartman girişine boya ile bazı yazılar yazılarak çeşitli işaretlerin yapıldığına dair bir tespitimiz oldu. Polisin tespiti ihbara dayalı bir tespit. Bu tür boyamalar daha önce bazı illerimizde de oldu. Adıyaman ve Erzincan'da oldu. Bunların doğal akışında meydana gelen olaylar olmadığı çok açık. Bunu güvenlik güçlerimiz, yargı mensuplarımız takip ediyor. Aydın'dakini haber alındığı andan itibaren takip ediyorlar. Bir provokasyon görüntüsü var. Başka türlü de zaten değerlendirilemez. Üzerinde güvenlik güçlerimiz titizle duruyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler