İslami Haberler

90 yıl sonra namaz kılınacak!

90 yıl sonra namaz kılınacak!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2910 Beğen : 0

Hıristiyanlık tarihinin en önemli toplantılarından İznik Konsülü’nün yapıldığı ve 1331 yılında Orhan Gazi’nin İznik’i fethetmesiyle camiye çevrilen eser, Kurtuluş Savaşı sonrası çekilen Yunan askerleri tarafından ateşe verilmişti.

90 yıl aradan sonra geçen yıl Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün onayıyla yeniden ibadete açılan camiden geçen Kurban Bayramı’nda ilk ezan okundu. Hizmetlerin geçici din görevlisiyle yürütülen Ayasofya Camii’ne Bursa Müftülüğü’nce imam ataması yapıldı.

Haziran ayında yapılan sınav sonrasında Ayasofya Camii’ne yine İznik’te bulunan Hacı Özbek Camii’nin imamı 40 yaşındaki Mahmut Şahin getirildi. 21 yıllık din görevlisi Şahin, şöyle dedi:

"Ayasofya gibi tarihi bir mekanda imam olmak ayrı bir duygu. Bu arada ilk teravihinde icra edilecek olması gurur verici. Ramazanda erkeklerin yanı sıra bayanlarda teravih namazlarını kılabilecekler. Mahalli cemaatimizin yanı sıra dışarıdan da cemaat gelmekte bu da bizi fazlasıyla memnun ediyor."Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler