İslami Haberler

57 Hafız için İcazet Töreni

57 Hafız için İcazet Töreni
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 965 Beğen : 0

Bafra Müftülüğümüze bağlı; Merkez Kur'an kursu, Aktakke İhsaniye Kur'an Kursu, Ensar Kur'an Kursu, Darboğaz Kız Kur'an kursu, Altunyaprak Kız Kur'an Kurslarında hafızlıklarını yapan 57 öğrenci için Bafra Müftülüğü tarafından, Bafra Davet ve toplantı salonunda görkemli bir icazet töreni düzenledi.

Programa Bafra Kaymakam vekili 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, İl Müftüsü Veysel Çakı,19 Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Murat Yıldız, İlçe müftüleri Emin Patan, Dr.Mukadder Arif Yüksel, Cemalettin Gezginç, Osman Karagöz,1000 km. uzaktan gelen Cizre Müftüsü Selahattin Yılmaz, Bafra Belediye başkan vekili İsmail Kurt, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Sivil toplum örgütü temsilcileri, hafızların aileleri, imam-hatipler, Kur-an Kursu hocalar ve çok sayıda Bafralı hayırsever işadamı, hayırsever Bafra halkı katıldı.

Bafra Müftüsü Necmettin Kayar;” Bafra müftülüğü olarak bu güzel ve özel günde bizleri yalnız bırakmayan, yakından ve uzaktan programımıza katılan tüm misafirlerime hoş geldiniz diyorum. Rabbim vücutlarınıza sağlık, sıhhat ve afiyetler versin. Kur'an ile insanın kendini bulup kendini tanıdığını, dolayısıyla Rabbini tanıdığına işaret ederek, "Kendini tanıyan rabbini tanır. Kendisiyle barışan, rabbiyle barışan, dünyayla da barışır. Dünya, ne kadar acı çekiyorsa, emin olun kendi kendisiyle barışık olmayan insanlardan çekiyor. Kendisiyle barışık olan, kendini tanıyan insandan ne kendine, ne topluma zarar gelir" diye konuştuYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler