Hıristiyan Haber

Yine yeşillendi İrlanda

Yine yeşillendi İrlanda
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2591 Beğen : 0

Başkenti Dublin, kutlamaların en yoğun olduğu şehir olarak ön plana çıkarken, İrlanda asıllı nüfusun bulunduğu New York, Boston ve Chicago da yeşile büründü. New York’ta 161 yıldır gelenek haline gelen ve ‘Ulusal Muhafızlar’ın başını çektiği özel bir yürüyüş gerçekleştirildi, Boston’daki Charles Nehri ise yeşile boyandı. Yaklaşık iki milyon kişinin izlediği tahmin edilen kutlamalarda binlerce insan üzerine yeşil elbise giymeyi ihmal etmezken, izleyicilerin gün boyuncu tükettiği bira ve likörler bile yeşil renkteydi.

Aziz Patrick kimdir?
Koruyucu addedilen Aziz Patrick’in, çocuk yaşta köle olarak getirilip daha sonra kaçarak ayrıldığı İrlanda’ya, yıllar sonra bir din adamı olarak döndüğüne inanılırken, İrlanda’nın sembolü olan üç yapraklı yoncanın da “Baba, Oğul ve Kutsal Ruh”u anlatmak için kullanıldığı belirtiliyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler