Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Vatikan'ın gizli hesaplarında yüzmilyonlarca avro!

Vatikan'ın gizli hesaplarında yüzmilyonlarca avro!

Vatikan'ın gizli hesaplarında yüzmilyonlarca avro!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1878 Beğen : 0

Vatikan'ın maliyesinde yapılan incelemelerde kilisenin çok sayıda gizli hesabı ve bu hesaplarda birikmiş milyonlarca avro bulundu

Vatikan'a ait gizli hesaplarda kayıt altına alınmamış yüz milyonlarca avro olduğu ortaya çıktı.

Önceki Papa Benediktus'un istifasına neden olan mali skandallardan sonra atanan yeni Papa Franciscus, süper-ekonomi adını verdiği yeni bir bakanlık kurmuş, başına da Avustralya Kardinali George Pell'i getirmişti.

Atandığı günden bu yana Vatikan'ın geçmişe dönük hesaplarını ve malvarlığını incelemeye alan Pell, Catholic Herald Gazetesi'nde yazdığı bir makalede kilisenin gizli hesaplarının tespit edildiğini ve çok büyük paraların bu hesaplarda toplandığını söyledi.

Pell, hesaplardaki para miktarını tam olarak açıklamadı ancak yüz milyonlarca avro ifadesini kullandı. Uzmanlar, hesapların tespit edilmesiyle Vatikan'ın maddi durumunun sanılandan çok daha iyi olduğunu ifade ediyor.

Benedictus'un istifasından sonra kurulan ve Pell'in yönettiği bakanlık, Vatikan'ın tüm iç idari ve ekonomik faaliyetlerinde yetkili kılınmıştı. Yıllık bütçenin hazırlanması, mali planlama, ihaleler ve insan kaynakları da bu bakanlığın sorumluluğuna verilmişti. Ayrıca bakanlık başbakana değil doğrudan Papa'ya bağlı olacak şekilde kurulmuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler