Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Vatikan’da eski Papalık Elçisi cinsel tacizden tutuklandı

Vatikan’da eski Papalık Elçisi cinsel tacizden tutuklandı

Vatikan’da eski Papalık Elçisi cinsel tacizden tutuklandı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2429 Beğen : 0

Vatikan mahkemeleri, eski Papalık Elçisi Monsenyöri ’yi cinsel tacizden suçlu bulunarak, tutuklanmasına hükmetti.

2008’de Papalık Elçisi olarak gittiği Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santa Domingo’daki görev süresince yaptıklarından dolayı adı pedofili skandalına karışan ve bu nedenle haziranda İnanç Doktrini Kongregrasyonu tarafından ilk aşamada dini görevlerini yapmama cezası verilen 66 yaşındaki Polonya asıllı Monsenyör Josef Wesolowski tutuklandı. Eski din adamının sağlık koşullarından ötürü ev hapsinde olacağı da basına yansıdı.

Wesolowski’nin tutuklandığını açıklayan Vatikan Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, Papa Francis’in daha önce dile getirdiği isteği doğrultusunda böylesine ciddi bir durumda daha fazla gecikme olmaksızın, ruhban devletiyle her türlü ilişiği kesilen ve suçlu bulunan Wesolowski’nin Vatikan Asliye Hukuk Mahkemesi’nce çağrıldığı ve kendisine cezai tahkikatın bir kısmının, tebliğ edildi belirtildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler