Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber 'Vatikan genç kızı seks partisi için kaçırdı'

'Vatikan genç kızı seks partisi için kaçırdı'

'Vatikan genç kızı seks partisi için kaçırdı'
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 3825 Beğen : 0

Emanuela Orlandi ismi, sadece İtalya'da değil ülkemizde de oldukça yakından tanınan bir isim. 1981 yılında Ağca'nın Papa'ya suikast girişimi başarısız olmuş ve Ağca yakalanmıştı. O zaman ki iddialar arasında Orlandi'nin, Mehmet Ali Ağca'nın serbest bırakılması için ülkücüler tarafından kaçırıldığı da vardı.

Gazetevatan'ın haberine göre, İtalya 85 yaşındaki rahip Gabriel Amorth'un açıklamalarıyla sarsıldı. Geçtiğimiz hafta içinde gelen isimsiz bir ihbarla gangster Enrico De Pedis'in mezarının açılarak incelenmesi başlamıştı. Bir televizyon programına gelen ihbarda eğer eski gangsterin mezarı açılırsa 29 senelik bir sırrın da ortaya çıkacağı söyleniyordu. Bu sır 1983 yılında henüz 15 yaşındayken kaybolan Vatikan vatandaşı Emanuela Orlandi'nin akıbetiydi. İhbarı değerlendiren polis ve adli tıp uzmanları mezardan topladıkları kemik örneklerini inceledikten sonra buluntuların gerçekten de genç kıza ait olduğunu ispatladılar.

Tam da bu olaylar yaşanırken 85 yaşında rahip Gabriel Amorth'un itirafı geldi. Amorth'un itirafları hiç de yenilir yutulur cinsten değil. Amorth'a göre Orlandi Vatikan tarafından seks partilerinde kullanılmak için kaçırılmıştı.

Rahip yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Bu cinsel güdülerle işlenmiş bir suçtu. Hayatını kaybeden Vatikan arşivcisi Simeone Duca, Vatikan askerlerinin de yardımıyla, bu tür partilerde toplanacak kızları bulması için görevlendirilirdi. Emanuela'nın da bu kadere kurban gittiğini düşünüyorum. Kızın diğer ülkelerin vatandaşları tarafından kaçırıldığı türünden iddialara hiç bir zaman inanmamıştım. Bu basit olarak bir kızın seks amaçlı kaçırılması, öldürülmesi ve olayın örtbas edilmesidir."

Polis kaynakları ise gangster De Pedis'in Orlandi'nin kaçırılmasında parmağı olduğunu düşünüyor. Pedis'in Roma'nın merkezine yakın Sant’Apollinare Bazilikası'ndaki mezarının açılması ve incelenmesi de bizzat Vatikan'dan gelen izin doğrultusunda olmuştu. Yapılan itiraflara ve polisin bulgularına karşı Vatikan'dan henüz bir açıklama yapılmış değil.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler