Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Türkiye Ermenileri Patrikhanesi’nden 24 Nisan kurbanları için ayin

Türkiye Ermenileri Patrikhanesi’nden 24 Nisan kurbanları için ayin

Türkiye Ermenileri Patrikhanesi’nden 24 Nisan kurbanları için ayin
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1648 Beğen : 0

Türkiye Ermenileri Patrikhanesi, 24 Nisan’da ‘1915’te hayatını kaybedenler’ için bir ayin düzenleyecek. Ateşyan’ın törende yapacağı konuşmadan soykırım kavramı yerine ‘ortak acı’ kavramı kullanılacak.

Hürriyet’ten Okan Konuralp’in haberine göre, Türkiye Ermenileri Patrikhanesi Ermeni Soykırımı’nın başlangıcı kabul edilen 24 Nisan 1915’in 100. yılı için bir taslak programı hazırladı.

Türkiye Ermenileri Patrikhanesi’nden edinilen bilgilere göre, 100’üncü yıl anması kapsamında, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın yöneteceği bir ayin düzenlenecek.

Ayin, 24 Nisan sabahı Surp Asdvadzadzin Patriklik Kilisesi’nde saat 9.30’da başlayacak. Tüm Ermeniler Katolikosu II. Karekin’in de kamuoyuna açıkladığı gibi 1915’te hayatını kaybedenler, 24 Nisan’da Patriklik Kilisesi’nde yapılacak ayinde “Aziz” olarak anılacak.

Başepiskopos Aram Ateşyan ayinde yapacağı konuşmada “Soykırım” kavramını kullanmayacağı ancak “ortak acı” vurgusu yapacağı öğrenildi.

Öte yandan, Ermeni Soykırımı kurbanları için 23 Nisan’da dünyadaki tüm Ermeni kiliselerinde düzenlenecek ayine ve çan çalma törenine Türkiye Ermenileri Patrikhanesi katılmayacak.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler