Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Saldırıya Uğrayan Filipinler Kilisesi Törenle Yeniden Açıldı

Saldırıya Uğrayan Filipinler Kilisesi Törenle Yeniden Açıldı

Saldırıya Uğrayan Filipinler Kilisesi Törenle Yeniden Açıldı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 866 Beğen : 0

Güney Filipinler’de 20 kişinin hayatını kaybettiği, 100’den fazla kişinin yaralandığı katedral saldırısından 6 ay sonra tören düzenlenerek kilise yeniden açıldı. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı törene kurbanların aileleri, hayatta kalanlar ve Jolo valisi katıldı.

Aid to the Church in Need’in (ACN) ulusal yöneticisi Jonathan Luciano, güvenliğin sıkı, güvenlik güçlerinin şehrin bütün bir bloğunu kitlemesine rağmen törene yüzlerce katılımın sağlandığını söyleyerek, ‘‘Mağdurların ailerini ve patlamadan kurtulanları görmek teşvik ediciydi.’’ dedi.

Luciano, az sayıda aşırılık yanlısı grupların tehdidine rağmen kilisenin güvende olması gerektiğini söyleyerek, yerel halk ile diyalogun çok önemli olduğunu söyledi. ‘‘Hristiyanlar ve Müslümanlar arasındaki ilişkiyi güçlendirmek zorundayız. Uyumlu bir şekilde birlikte yaşayabiliriz’’ dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler