Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği İstanbul’da

Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği İstanbul’da

Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği İstanbul’da
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1911 Beğen : 0

Moskova ve Tüm Rusya Patriği Kiril 5-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen tüm Ortodoks kiliselerinin toplanma hazırlığına adanan dünyadaki Ortodoks kiliseleri temsilcileri ve başkanlarının toplantısına katılmak üzere İstanbul’a geldi.

Patrikhane Basın Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Moskova ve Tüm Rusya Patriği Kiril 5-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen tüm Ortodoks kiliselerinin toplanma hazırlığına adanan dünyadaki Ortodoks kiliseleri temsilcileri ve başkanlarının toplantısına katılmak üzere İstanbul’a gieldi.

Patrik Kiril’i İstanbul Havaalanı’nda Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov, Rusya’nın İstanbul Başkonsolosu Aleksey Erhov ve Konstantinopolis Patrikhanesi temsilcileri karşıladılar.

İstanbul’da ikametgahı bulunun ilk Ortodoks Başpiskopos’u onuruna sahip Ekümenik (Konstantinopolis) Patriği Bartholomeos daha önce Ortodoks kiliselerinin toplanması hazırlığı faaliyetlerinin görüşülmesi ve ortaya çıkan sorunların çözümü için Ortodoks kilisesi başpiskoposlarını mart ayına İstanbul’a davet etmişti. Bu şekildeki son görüşme 2008 yılında aynı şekilde İstanbul’da gerçekleşmişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler