Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Rahibe Teresa'nın yardım kuruluşu 'bebek sattı'

Rahibe Teresa'nın yardım kuruluşu 'bebek sattı'

Rahibe Teresa'nın yardım kuruluşu 'bebek sattı'
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1255 Beğen : 0

Hindistan'ın doğusundaki Jharkand eyaletinde Rahibe Teresa'nın Hayır Misyonerleri adlı yardım kuruluşunda çalışan bir kadın 14 günlük bir bebeği satmaya çalıştığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Kuruluşta çalışan başka iki kadının da gözaltına alındığı ve diğer olası bebek satma vakaları konusunda sorgulandığı belirtildi.

Gözaltılar, Çocuk Esirgeme Kurumu'nın yaptığı şikayetin ardından gerçekleşti.

Kuruluş, BBC'nin açıklama yapma taleplerine yanıt vermedi.

Bir polis yetkilisi BBC'ye yaptığı açıklamada "Bazı başka bebeklerin de bu kuruluştan yasadışı bir şekilde satıldığını tespit ettik. Bebeklerin annelerinin isimlerini bulduk ve soruşturma devam ediyor" dedi.

Polis ayrıca kuruluşun merkezinde bulunan 140 bin rupiye de (2 bin 150 ABD Doları) el koydu.

Hayır Misyonerliği'nde üç binden fazla rahibe çalışıyor

1997'de ölen Nobel Ödülü sahibi Rahibe Teresa, Hayır Misyonerleri'ni 1950'de kurmuştu.

Kuruluşun dünya genelinde 3 binden fazla rahibesi bulunuyor. Hayır Misyonerleri'nin, evlilik dışı hamile kalan kadınlara yardım merkezleri de bulunuyor, ancak artık evlat edindirme işlemi yapmıyor.

Çocuk Esirgeme Kurumu Yetkilisi Rupa Kumari "Yeni doğmuş bir bebeğin bir çifte 120 bin rupi karşılığında satışını inceliyoruz. Ancak çift, paranın hastane masrafları için olduğunu iddia ediyor" dedi.

Kumari, erkek bebeğin yardım kuruluşuna 19 Mart'ta giden genç bir kadın tarafından dünyaya getirildiğini ve 14 Mayıs'ta bir çifte satıldığını belirtti.

Kumari, hamile kadın hastaneye gittiğinde kendilerine haber verilmesi gerektiğini de vurguladı. Kurum, Hayır Misyonerleri'nin merkezinde kalan diğer 13 hamile kadının da başka yerlere götürüldüğünü bildirdi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler