Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Protestan din adamına tekmeli saldırı

Protestan din adamına tekmeli saldırı

Protestan din adamına tekmeli saldırı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2299 Beğen : 0

Protestanlara yönelik saldırılara bir yenisi eklendi. Hıristiyan dünyası Paskalya’yı kutlarken 7 Nisan’da Bahçelievler Protestan Lütuf Kilisesi’ne giden dört saldırgan Semir Serkek adlı din adamının Kelime-i Şehadet getirmesini istedi ve tekme atarak kaçtı.
Lütuf Kilisesi Pastörü 58 yaşındaki Semir Serkek, uğradığı saldırıyı şöyle anlattı:
“Olay gecesi kilisenin kapısına birileri hızla vurdu. Telaşlı halleri vardı. Kapıyı açtığımda ‘Bize anlat’ diyerek içeri girmek istediklerini söylediler. Alaylı ve küçümseyici sözler sarf ediyorlardı. Bu durum bende tedirginlik yarattı. Sabah gelmelerini, olumsuz konuşmamalarını ve burasının kilise olduğunu söylediğim halde hakaret ettiler. ‘Burası Müslüman mahallesi, burada kilisenin ne işi var?’ diyerek benim son dini kabul etmezsem toprağın altında gebereceğimi defalarca tekrarladılar. Başında beyaz takkesi olan genç Kelime-i Şahadet getirerek benim de söylememi istedi. Göğsüme tekme attı. Sonra kaçtılar. Ben tekmenin şiddetinden merdivenlerden düştüm.”
Saldırıdan sonra polis çevredeki kameralara el koydu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler