Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Patrik'ten Filistin liderine barış teşekkürü

Patrik'ten Filistin liderine barış teşekkürü

Patrik'ten Filistin liderine barış teşekkürü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2262 Beğen : 0

Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, 2009'da göreve gelmesinden bu yana Hıristiyanlık açısından kutsal sayılan İsrail, Filistin ve Ürdün'ü kapsayan mekanlara ziyaret gerçekleştiriyor.

Bölgeye göç eden Rus Ortodoks vatandaşlarla bir araya gelen Kirill, bölgede kutsal varlıklara sahip çıkmalarını istedi.

Filistin lideri Mamut Abbas'la görüşen Kirill, barışa sağladığı katkı, Hıristiyan topluluk ve mekanlara desteği dolayısıyla teşekkür etti.

"Savaş her zaman acı getirir. Tüm hedefler barışçıl yollarla gerçekleştirilmeli. Ben de Sayın Abbas'a bu pozisyonu desteklediği için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullanan Kirill, gelecekte Kutsal Mekanlar'da birlikte dua edebilme temennisinde bulundu.

Bölgeye altı günlük bir ziyaret gerçekleştiren Kirill, Kudüste'teki El-Kıyame kilisesi ile Taberiye gölünü de ziyaret ediyor.

El-Mehd Kilisesi Hıristiyanların Hz. İsa'nın doğduğuna, El-Kıyame de çarmıha gerildiğine inandıkları kilise olarak biliniyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler