Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Paskalya Bayramı Öncesi Oruç Yemeği

Paskalya Bayramı Öncesi Oruç Yemeği

Paskalya Bayramı Öncesi Oruç Yemeği
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 850 Beğen : 0

8 Nisan Pazar günü Hristiyan Cemaati tarafından ‘İsa Mesih’in ‘Diriliş Bayramı’ olarak kutlanacak olan ‘Paskalya Bayramı’ öncesi ‘Oruç Devresi’ne giren Hıristiyan Cemaati, İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi’nde Çarşamba ve Cuma günleri düzenlenen oruç yemeğinde bir araya geldi.

İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi’nde Kadınlar Kolu’nda görevli olan bayanlar tarafından yöreye özgü yapılan zeytinyağlı yemekler, Çarşamba ve Cuma günleri yemeğe katılan cemaat üyeleriyle paylaşıldı.

Kilisesi Papazı Dimitri Yıldırım’ın duasıyla başlayan oruç yemeğinde, cemaat üyeleri çeşit-çeşit yapılan yemeklerden dilediklerini alarak, hep birlikte yemek yemenin keyfine vardı.

Peder Dimitri Yıldırım, ‘Oruç Yemekleri’nin geleneksel hale getirildiğini belirterek, “Kilisemize mensup bayanlarımız, her Çarşamba ve Cuma günleri yaptıkları zeytinyağlı yemekleri kilise salonumuza getiriyorlar ve hep birlikte oruç yemeği yeniyor. Bu etkinliğimiz artık geleneksel hale geldi. Emeği geçen tüm bayanlarımıza ve cemaat üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.(Hatay, KT)Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler