Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papanın Mesajı Tüm Suriyelilere Çağrıdır

Papanın Mesajı Tüm Suriyelilere Çağrıdır

Papanın Mesajı Tüm Suriyelilere Çağrıdır
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2282 Beğen : 0

Patrik III Lahham dün Lübnan televizyon kanalına yaptığı açıklamada; Papanın gönderdiği mesajda Arap baharının Arapların birliğini içerdiğine dikkat çekerek, Arap ülkelerinin bölünmüşlüğünde Arap baharı yada birliğinin olmayacağını ifade ettiğine dikkat çekti. Lahham; mesajda Arap birliğinin Filistin davasına adil ve onurlu bir çözüm sağlamasına yardımcı olabileceğine işaret edildiğini ekledi.

Müslümanlara ve peygambere hakaret eden ‘Müslümanların Masumiyeti’ adlı Amerikan yapımı film konusunda Patrik III Lahham; filmi protesto ettiğini belirterek, fakat tepkinin de İslama yakışacak şekilde olması gereğine işaret etti. İslam dininin değer ve ilkelerini ibraz etme çağrısında bulunan Patrik III Lahham; “birbirimize düştüğümüz ve birbirimize vurduğumuz yeter, insanı, onurunu ve dinini kötüleyen bu kirli filmlere yeter.. Bu film sadece msülümanlara ve peygamberine değil, aynı zamanda Hıristiyanlara da büyük bir kötülüktür...” şeklinde konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler