Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papa'dan 'seks turizmi' açıklaması

Papa'dan 'seks turizmi' açıklaması

Papa'dan 'seks turizmi' açıklaması
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2736 Beğen : 0

Katoliklerin ruhani lideri Papa 16. Benedikt, özellikle çocuk yaştakilere yönelik gerçekleştirilen seks turizminin, uluslararası bir çabayla önlenmesi gerektiğini söyledi.

Papa 16. Benedikt, Meksika’nın Cancun kentinde düzenlenen İnanç Turizmi Kongresi’ne gönderdiği yazılı bir mesajda, seks turizmi ve organ ticaretine değindi. “Seks turizmi, ahlaki, psikolojik ve sağlık açısından sapkınlıkların en aşağılık biçimlerinden biridir” diyen Papa mesajına, “Özellikle çocuk yaştakilerin ve savunmasız kişilerin maruz kaldığı seks turizmini, organ ticaretini, sapkınlıkları, suiistimalleri ve işkenceleri önlemek için acil uluslararası bir kontrol mekanizması geliştirilmeli ve bunların engellenmesi için özel bir çaba gösterilmeli” diye devam etti.

Papa 16. Benedikt, zayıfların sömürülmesinin karşısında durulması gerektiğini belirterek, değindiği tüm bu sapkınlıkların, özellikle turizm yoluyla yaşandığını ekledi. Papa, tatilin, insanların en temel hakkı olduğunu da ifade etti.(SNK)Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler