Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papa, Vatikan Bankasını kapatmıyor

Papa, Vatikan Bankasını kapatmıyor

Papa, Vatikan Bankasını kapatmıyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1861 Beğen : 0

Papa Franciscus, kurumun kiliseye mali işlerde yardımcı olduğu gerekçesiyle kapatılmamasına karar verdi. Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, kamuoyunda Vatikan Bankası olarak bilinen Diyanet İşleri Enstitüsünün (IOR) kilise ve devlet için faydalı olduğu gerekçesiyle varlığını koruyan teklifi onayladı.

Adı yolsuzluk ve kara para aklama faaliyetleriyle anılan ve Papa Franciscus'un geçen yıl oluşturduğu komisyon tarafından faaliyetleri mercek altına alınan IOR'un birtakım reformlardan geçerek varlığını sürdüreceği bildirildi.

Vatikan'dan yapılan açıklamada, Papa'nın bankanın geleceğini onaylayan teklifi, kilise ve devlet için önemini gerekçe göstererek, "IOR, dikkatle çalışmalarını ve kilise için özel mali hizmetler sağlamayı sürdürecek" denildi.

IOR ile ilgili kararı Papa'nın tek başına değil, bankanın faaliyetlerinin incelenmesi ve reforme edilmesi için oluşturduğu komisyonun tavsiyeleri doğrultusunda olduğu ifade edildi.

Yolsuzluklar nedeniyle bankanın Papa'nın kararıyla kapatılabileceği de iddialar arasında yer almıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler