Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papa: Para tanrılaştırıldı, savaşlar bu yüzden

Papa: Para tanrılaştırıldı, savaşlar bu yüzden

Papa: Para tanrılaştırıldı, savaşlar bu yüzden
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1846 Beğen : 0

Papa Fransis, İspanyol gazetesi 'La Vanguardia' ile yaptığı röportajda ekonomik sistemi ağır bir şekilde eleştirerek, mevcut sistemin insanlara değil, insanların sisteme hizmet ettirildiğini söyledi.

Kapitalist ekonomik sistemi temelden eleştiren Papa, tarihte büyük imparatorlukların yaptığı gibi bu sistemin de varlığını sürdürebilmek için savaşlar yaptığını, 3. Dünya Savaşı yapılamayacağından, bölgesel savaşlar çıkarıldığını belirtti.

Papa, dünyayı sarmış bulunan bu ekonomik sistemin 'dayanılmaz' olduğunu, paranın tanrılaştırılarak her şeyin esası haline getirildiğini söyledi. Birçok ülkedeki gençler arasında işsizlik sorununa değinen Papa Fransis, gençlerin toplumdan dışlandığını, dünyanın en büyük ekonomilerine sahip ülkelerin bütçelerini silah üretimi ve satışıyla düzelttiklerini kaydetti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler