Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papa Franciscus 'Roma Piskoposu' oldu

Papa Franciscus 'Roma Piskoposu' oldu

Papa Franciscus 'Roma Piskoposu' oldu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2252 Beğen : 0

Roma'daki Aziz Ioannes Lateran Bazilikası'nda yapılan tören ve ayinle 13 Mart'ta Katolik Kilisesi'nin 266. Papası olarak seçilen ve havari ismi olarak kendisine Franciscus'u alan Papa Jorge Mario Bergoglio, Papaların bir diğer unvanı olan ''Roma Piskoposluğu''nu da resmen üstlenmiş oldu. Roma Piskoposluğu, Papa'nın, diğer piskoposlar arasında Doğu Ortodoks ve Katolik Roma Kiliseleri de dahil olmak üzere, birinci seviyedeki önceliğini simgeliyor.

Papa, Lateran Kilisesi'nin locasından yaptığı konuşmada, inananlardan kendisi için dua etmelerini isterken, "Benim için dua edin. Buna ihtiyacım var, bunu unutmayın. Hep birlikte ileriye gidelim. Piskopos ve halk, arkamızdaki İsa'nın yeniden diriliş coşkusuyla hep birlikte ileriye gidelim" dedi.

Papa Franciscus, Roma Piskoposluğu unvanını aldığı Lateran Bazilikası'ndaki tören öncesinde, kilisenin bulunduğu meydanın adının Papa 2. Ioannes Paulus (Jean Paul) değiştirilmesi törenine katıldı. Papa'yı meydanda Roma Belediye Başkanı Gianni Alemanno karşıladı.

Roma'da esas adı San Giovanni meydanı olan ve çeşitli konserlerden siyasi partilerin mitinglerine kadar pek çok organizasyona ev sahipliği yapan meydanın adı, Roma Belediyesi'nin aldığı kararla 2 Nisan 2005'te hayatını kaybeden Papa 2. Ioannes Paulus'a adandı.

Bu arada, Papa'nın pazar günü öğlenleri yaptığı Angelus Duası'na 100 bin kişi katıldı. Papa Franciscus burada yaptığı konuşmada, inananların, Hristiyan olmaktan ve Hristiyan olarak yaşamaktan korkmaması gerektiğini söyledi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler