Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papa Françesko’nun Kitabı Belgesel Oldu

Papa Françesko’nun Kitabı Belgesel Oldu

Papa Françesko’nun Kitabı Belgesel Oldu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 803 Beğen : 0

Papa Françesko’nun, iki yıl önce yazdığı ‘Papa Francis, My Idea of Art’ adlı kitabından esinlenerek yapılan belgeselde Papa, sanat hakkındaki fikirlerini paylaşıyor.

Yapılan açıklamaya göre; film, sanat üzerine ‘Kutsal Baba’nın kişisel düşüncelerini aktarırken, sanatın ne olduğunu ve olması gerektiğini örneklendiriyor. Yakın zamanda vizyona girmesi beklenen belgesel altı farklı dilde hazırlandığı belirtiliyor. Vatikan Müzeleri’nin prodüksiyonunu yaptığı belgeselde Vatikan Müzeleri, Aziz Petrus Meydanı, Vatikan Bazilikası ve Sistine Şapeli’ne geniş yer veriliyor.

kiliselerin çağdaş sanatı müjde amaçlı kullanmasını isteyen Papa Françesko, Sanat Fikrim yani My idea of Art adlı belgeselinde, Katolik Kilisesi liderlerine sanat hakkındaki düşüncelerini paylaşma şansını tanıyor.

Vatikan Müzeleri en misafirperver ve en güzel yer ve kapıları dünyaya açılmalı diyerek kendi kitabında anlatan Papa, fakirlerin ödeme yapamamaları kilisenin etkileyici sanat koleksiyonunu görmelerini engellememelidir diye belirtiyor. Papa Françesko, aynı zamanda kilisede sanatın müjdeleme gücünü kullanarak modern sanatçılarla yakından çalışmak istiyor.

Vatikan müzeleri müdiresi Barbara Jatta, ‘Merhamet sanatı Papa’nın düşüncesidir ve bu sanatı besleyen alçak gönüllüktür.’ diyor. Belgesel Vatikan Müzeleri, Aziz Petrus Bazilikası ve Aziz Petrus Meydanı’nda sanata rehberlik eden bir gezinti tadında işleniyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler