Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Papa: Ben kimim ki eşcinselleri yargılayayım?

Papa: Ben kimim ki eşcinselleri yargılayayım?

Papa: Ben kimim ki eşcinselleri yargılayayım?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2112 Beğen : 0

Papa Francis, 'Bir insan eşcinselse, tanrıyı arıyorsa ve iyi niyetliyse, ben kimim ki onu yargılayabileyim?' dedi.

Papa Francis'in eşcinseller hakkında bu sözleri, selefi Papa 16'ıncı Benediktus'a kıyasla çok daha uzlaşmacı olarak değerlendiriliyor.

Francis, selefinden görevi devralmasından beş ay sonra yaptığı açıklamada, eşcinsellerin toplumda tam olarak kabul edilmeleri gerektiğini vurguladı.

Papa Francis, 'Katolik Kilisesi’nin öğretisi bunu çok güzel açıklıyor. Bu nedenle toplum dışına itilmemeleri ve topluma entegre edilmeleri gerektiğini söylüyor.' dedi.

Ancak Papa Francis, 'eşcinsel lobisi' diye tanımladığı durumu da kınadı.

'Kardeş olmalıyız'

Papa Fracis, 'Sorun böyle bir cinsel yönelime sahip olmaları değil. Kardeş olmalıyız. Sorun bu cinsel yönelimle lobi yapılması. Ya da hırslı insanların, siyasi lobilerin, mason lobileri ve diğer çok sayıdaki lobi. Bu en kötü sorun' dedi.

Papa Francis kadın rahipler konusunda da, Katolik kilisesinin bu konuda son sözünü söylediğini ve 'hayır' dediğini söyledi.

Ancak Papa, kadınların oynadığı rolün sınırlanmaması gerektiğini de vurguladı.

Papa Francis, 'Kadınların kilisedeki rolünü, kilise korosunda şarkı söylemek ya da bir hayır kurumun başkanı olmaktan öte taşımalıyız. Daha fazlası olmalı' dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler