Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Pakistan’da Bir İlk: Kilise Ayinleri Televizyondan Yayınlandı

Pakistan’da Bir İlk: Kilise Ayinleri Televizyondan Yayınlandı

Pakistan’da Bir İlk: Kilise Ayinleri Televizyondan Yayınlandı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 706 Beğen : 0

Pakistan ve Küba’da kilise vaazları ilk kez canlı yayın olarak devlet kanallarında yayınlandı.

PTV devlet televizyon kanalı, Koronavirüsün yayılmasını engelleme çalışmaları ile bağlantılı olarak kiliselerin ziyaretlere kapatılması üzerine ayin ve vaazların canlı yayın olarak televizyon kanallarında yayınlama karar verdi.

Söz konusu karar Pakistan tarihinde eşi görülmemiş bir olay olarak tarihte yerini aldı.

Pakistan’da sadece Paskalya ve Noel’e özel bir kutlama haberi yayınlanırdı. Daha önce hiçbir kilise ayininin canlı olarak yayını gerçekleşmedi.

Joseph Katedrali’nde Paskalya ayinini gerçekleştiren, İslambat ve Rawalpindi şehirlerinin Başepiskoposu monsenyör Joseph Arshad, verdiği vaazda: “Uzmanların, hükümetin ve kilise liderleri tarafından belirlenen hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaya özenin” açıklamasında bulundu.

Küba Hükümeti de, Pakistan’ı örnek alarak Nisan ayının başlarında benzer bir karar aldı.

Kübalı yetkililer, episkoposluk Konferansı’nın kutsal hafta boyunca bazı ibadet hizmetlerinin ve vaazların radyo ve televizyonda yayınlanma talebini olumlu karşıladı.

Pakistan ve Küba hükümetlerinin episkoposlukların ayin ve vaaz yayını gerçekleştirme talebini olumlu karşılaması üzerine; El Cobra devlet kanalları, Kutsal Meryem Ana Kilisesi’nde gerçekleştirilen Paskalya ayininin canlı yayını gerçekleşti. Pakistan devlet kanalları da tarihte bir ilk gerçekleştirerek Paskalya ayinleri yayınladı.

Pakistan ve Küba Hükümet yetkilileri bundan sonra da Hristiyan halkının vaaz ve ayinlerinin ara ara devlet televizyon kanalları üzerinden yayınlanmasına izin vereceğini açıkladı. (cnl.news/O.D)Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler