Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Nuh’un Gemisiyle İsrail’e Yolculuk Yapılacak

Nuh’un Gemisiyle İsrail’e Yolculuk Yapılacak

Nuh’un Gemisiyle İsrail’e Yolculuk Yapılacak
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1463 Beğen : 0

Hollandalı Hristiyan bir iş adamı Johan Huibers, Eski Antlaşma’daki tarifine bire bir uygun olarak inşa ettiği ‘Nuh’un Gemisi’yle İsrail’e seyahat etmeyi planladığını açıkladı.

Huibers’in 5 senesini alan tahtadan gemi 124 metre uzunluğunda, 22 metre genişliğinde, 2 bin 500 ton ağırlığında ve 5000 yolcu kapasiteli. Hollandalı iş adamı, gemisi için 4 milyon Euro’luk finansal yardım aldığını ve geminin inşası için 12 bin ağacın kullanıldığını söyledi.

Huibers gemi yapma düşüncesine, 1993 senesinde Nuh’un hayatını çocuklarına okurken kapıldı. İlk yaptığı gemi 70 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeydi. İsrail basınına açıklamada bulunan Huibers, bu ölçüler Eski Antlaşma’ya uymayınca ilk gemisini satıp ikincisini yapmaya karar verdiğini belirtti.

Hristiyan iş adamı, İsrail’e gitme amacının, “Bu Tanrı’nın gemisinin bir kopyası ve onu Tanrı’nın topraklarına götürürsem bir anlamı taşır” şeklinde olduğunu belirtti.

Motoru olmayan dev ahşap gemi römorkörler tarafından hareket ettirilmesi ve böyle bir sistemle geminin İsrail’e ulaştırılması için 1 milyon Euro gerektiriyor.

2013 yılında tamamlanan ‘Nuh’un Gemisi’ Hollanda’nın Rotterdam şehrinin doğusundaki Krimpen aan de Ijssel’de bir süre müze olarak kullanıldı. Ancak gemi yeterli güvenlik tedbirleri tamamlanmadığı için ziyarete kapatıldı.


Etiketler : Nuh, İsrail, Hollanda,


Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler