Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Mısır'da Hıristiyan kadınlara saldırı arttı

Mısır'da Hıristiyan kadınlara saldırı arttı

Mısır'da Hıristiyan kadınlara saldırı arttı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1877 Beğen : 0

Dünyada Hıristiyanların durumu hakkında araştırmalar tapan Uluslararası Hıristiyan Sorunu adlı örgüt tarafından hazırlanan yeni bir raporda Mısır Hıristiyan kadınlarına yönelik saldırı ve İslam'a zorla dönüştürme olayları 2011'in ilk başlarında yaşananlardan daha fazla olduğu ileri sürüldü.

Örgüt ve diğer izleme örgütleri 2011'den beri Müslüman erkekler tarafından kadınlara yönelik gerçekleştiren saldırıların sayısının yaklaşık 500 olarak belirlendiğini belirtti.

Kadınlara yönelik işlenen suçların arasında saldırı, kaçırma, tecavüz ve zorla din değiştirme var. Sorunların bir kısmının vatandaşları korumak yerine yetkililerin bizzat suça karışması olarak nitelendirildi.

Uluslararası Hıristiyan Sorunu sözcüsü Isaac Six Fox News'e yaptığı açıklamada ''Sadcece gözlerini kapatmıyorlar, genellikle uyumlu oluyorlar. Yerel düzeyde polisin kaçırmaları durdurmamaması yaygın. Üstten çok daha fazla baskıya gerek var'' dedi. Sözcü ''Polisin kaçıranlara değil kurbanlara baskı yaptığını gördük. Her şeyin olası olduğunu biliyoruz, maalesef polis sürekli suç işliyor'' dedi.

Mart ayında bir babanın kızının okula giderken kaçırıldığı haberi de raporda yer alıyor. Baba Mısır Medeni Hal Dairesi'ne çocuğunun nüfus belgesini almaya gittiğinde birisinin onun İslam'a döndürdüğünü görmüş. Baba ayrıca sokakta motosikletli maskeli kişileri kızı için ''onu artık unut'' dediklerini söyledi.

ABD'li düşünce kuruluşu Clarion Project'ten ulusal güvenlişk uzmanı Ryan Mauro Fox'a yaptığı açıklamada şiddetin arkasında Müslüman Kardeşler'in olduğunu iddia ederek ''Onlar ne yaptıklarını tam olarak biliyor. Kamuoyu önünde olayları kınarken perde arkasında bu olayları teşvik ediyor'' dedi.

(Kaynak: Washington Tİmes)Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler