Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Mısır Kiliseleri “Güvenlik Gerekçesiyle” Programlarını Durdurdu

Mısır Kiliseleri “Güvenlik Gerekçesiyle” Programlarını Durdurdu

Mısır Kiliseleri “Güvenlik Gerekçesiyle” Programlarını Durdurdu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 876 Beğen : 0

Mısır kiliseleri, “güvenlik gerekçesiyle” gezi ve konferanslarını temmuz ayının sonuna kadar durduracağını duyurdu.

Mısır Evanjelik Kilise Başkanı Andrea Zaki, yaptığı yazılı açıklamada, “Bazı gelişmeler ışığında kiliselere ait tüm gezi ve konferanslar önümüzdeki 3 hafta boyunca durduruldu. Bu ciddi bir durum. Kim konferans veya gezi düzenlerse bu onların kişisel sorumluluğudur.” ifadelerini kullandı.

Kıpti Katolik Patrikliği Vekili Hani Bahum, Katolik kilisesinin güvenlik güçlerinden Kıptilere ve kiliselere yönelik tehditlerin olduğu yönünde bilgi aldıklarını kaydetti. Bahum, kilisenin güvenlik birimlerinin görevlerini yerine getirmesine fırsat tanımak ve yük olmamak adına bu dönemdeki tüm konferans ve gezilerini durdurduğunu söyledi.

Ortodoks Kilisesi sözcüsü Pavlos Halim de yaptığı basın açıklamasında bu dönemde yaz konferans ve gezilerinin iptal edilmesi kararı alındığını aktardı. Halim, mevcut güvenlik şartları altında geziler düzenleyip, konferanslar tertip etmeye devam etmenin uygun olmayacağını, bu kararın kilise halkını koruma kapsamında alındığını belirtti.

Nisan ayında Mısır’ın İskenderiye ve Tanta kentlerine IŞİD’in üstlendiği bombalı saldırılarda 45 kişi yaşamını yitirmiş, 125 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini duyurmuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler