Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Mereto Kilisesi'nin Tahrip Edilmesine Soruşturma

Mereto Kilisesi'nin Tahrip Edilmesine Soruşturma

Mereto Kilisesi'nin Tahrip Edilmesine Soruşturma
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2077 Beğen : 0

Sason ilçesinde, Mereto Dağı'nın zirvesinde bulunan Ermeni Partsır Asvadazin Kilisesi'nin tahrip edilmesiyle ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Kaymakam Bahadır Yörük, yaptığı açıklamada, bir kaç gün önce Mereto Dağı zirvesinde bulunan Ermeni Partsır Asvadazin Kilisesi'nin kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildiğini ifade ederek, "Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığımız soruşturma başlattı. Jandarma olay yerinde incelemede bulundu. Talebimiz doğrultusunda İl Kültür Müdürlüğü'nden bir ekip de inceleme yaptı. Bu incelemeyle ilgili gelecek raporu bekliyoruz. Ona göre ne gerekiyorsa yapılacak" dedi.

Her yıl geleneksel olarak yapılan Mereto Dağı ziyaretleri kapsamında, 30 Temmuz'da, Ermenistan ile Türkiye'nin çeşitli kentlerinden gelen yaklaşık 150 kişi, güneşin doğuşunu 2 bin 983 metre yüksekliğindeki Mereto Dağı'nın zirvesinden izlemiş, zirvede bulunan kilisede mum yakıp dua etmişti. Kilisenin bu tarihten sonra tahrip edildiği belirtildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler