Hıristiyan Haber

Kongo’da 556 Kişi Vaftiz Edildi

Kongo’da 556 Kişi Vaftiz Edildi
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 901 Beğen : 0

Afrika ülkesi Kongo’nun Kolwezi şehrinde toplu vaftiz töreni yapıldı. Kutsal Ortodoks Kilisesi’nde düzenlenen vaftiz töreniyle 556 kişi Hrıstiyan teolojisine göre Mesih’in Bedenine bağlandı.

İki günlük resmi bir resmi tatil sırasında, Zambiya sınırına yakın ülkenin güneyinde ve çevresindeki bölgelerinden Kolwezi şehrinin bütün Katakümenleri,Katanga Eminence Metropoliti Meletios’u ve Aziz George Kilisesi’nde toplanan bir grup rahip ile tüm katakümenler için Vaftiz ayini ve kutsama yapıldı.

Kilisede kendi yerel cemaatlerinde halihazırda vaftizli olanlar da kutlama ve kutsamaları aldı. Yeni vaftiz olmuş tüm kişilere Mesih’te yeni yaşamlarının başlamasına ilişkin tavsiyeler verildi ve evlerine döndüler. İki günlük tatil sırasında başta Kolwezi olmak üzere başka uzak yerlerdeki cemaatlerden toplam 556 Katekümen vaftiz edildi.

Kolwezi kenti, Patrik 2.Theodoros’un ziyareti ile kutsanmıştı. Papaz, İskenderiye ve Afrika Patriği, Şubatta, Kiliseyi ziyaret ettiğinde Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ndeki Kutsal Unmercenaries Cosmas ve Damian Hastanesini yeni kurulan kısımlarını kutsadıYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler