Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kobayr manastırı sahipsizlik ve çöp içinde

Kobayr manastırı sahipsizlik ve çöp içinde

Kobayr manastırı sahipsizlik ve çöp içinde
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2308 Beğen : 0

NEWS.am muhabiri, ilgili alanı ziyaret ettiğinde işte böylesi bir izlenim edindi. Yüksek ve engebeli bir alanda bulunan manastırı yıkıntılar, çöp, dökülmüş taşlar ve etrafta inşaat işlemleri yapıldığı izlenimi uyandıran kalaslar içinde bulduk. Ancak burada onarım gerçekleştiren işçiler ortalıkta yoktu veya gözümüze ilişmedi.

Manastırı ziyaret etmekte olan Vanadzor’lu bir aile üçüncü kez manastıra geldiklerini, her seferinde bir değişiklik olur umudu taşıdıklarını ancak hiçbir reel değişiklik görmediklerini üzüntüyle kaydetti.

Manastır 1171 yılında Bagratuni hanedanlığının Kürikler koluna ait prensler tarafından inşa ettirildi. Ortaçağın önemli hattatlık vekültür merkezlerinden biriydi. Manastır kompleksi üç kilise, çan kulesi ve kabristandan oluşmakta. Yüksek kaliteli freskleriyle dikkati çeken manastırda 2006 yılında onarım çalışmaları başlatıldı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler