Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kızılay'dan patrikhaneye Paskalya yardımı

Kızılay'dan patrikhaneye Paskalya yardımı

Kızılay'dan patrikhaneye Paskalya yardımı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2271 Beğen : 0

Türk Kızılayı, Paskalya Bayramı dolayısıyla maddi durumu iyi olmayan Türkiye'deki Ermenilere yardımda bulundu. Kızılay Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türkiye Ermeni Cemaati Patrik Vekili Aram Ateşyan ile görüştükten sonra yardım kolilerini patrikhane görevlilerine teslim etti.

Türk Kızılay'ı, önceki yıllarda başlattığı ve geleneksel hale gelen yardım kampanyasını Paskalya Bayramı'nda da sürdürdü. Ermeni Patrikhanesi'ne bağlı vakıflar ve derneklerden yardım alan ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere hazırlanan 200 koli yardım malzemesi, patrikhane görevlilerine teslim edildi.

Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Patrik Vekili Aram Ateşyan ile basına kapalı görüşme yaptı. Ateşyan'ın bayramını tebrik eden Akar, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı. Kızılay'ın din, dil, ırk ayrımı yapmadan yardım çalışmalarına devam ettiğini belirten Akar, "Paskalya Bayramı dolayısıyla patriğe kutlama ziyaretinde bulunduk. Hristiyanların Paskalya Bayramı'nı tebrik ediyorum. Buradaki insanlarımız hangi dinden olursa olsun bizim kardeşlerimizdir. Kardeş olarak elimizden gelen yardımı yapmaktan geri kalkamayız. Bugünkü yardımımız bayram dolayısıyladır. Burada 200 koli yardım malzemesi bulunmaktadır." diye konuştu.

Akar ve beraberindekiler, daha sonra yardım kolilerinin bulunduğu depoda inceleme yaptı.

Kaynak: CihanYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler