Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kıpti rahip: Eşi açık açık saçık giyinen koca Tanrı'ya hesap verecek

Kıpti rahip: Eşi açık açık saçık giyinen koca Tanrı'ya hesap verecek

Kıpti rahip: Eşi açık açık saçık giyinen koca Tanrı'ya hesap verecek
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 657 Beğen : 0

Başkent Kahire'de görev yapan rahip Daoud Lamei, kadınların kiliseye 'açık saçık' kıyafetlerle gelmesini eleştirdi.

“Neden kızlar ve kadınlar açık ve uygunsuz kıyafetler giyerek kiliseye geliyor?" diye soran Lamei, "Bunu yapan yargılanacaktır. Bence eşinin evi bu şekilde kıyafetlerle terk etmesine razı olan herhangi bir koca Tanrı'ya hesap verecektir" dedi.

Heliopolis bölgesindeki St Mark Kilisesi'nde ayinde konuşan Lamei, "En azından Noel'de açık saçık giysiler için endişelenmek zorunda değiliz, çünkü hava soğuk. Her zaman soğuk olmasını istiyoruz" diye şaka da yaptı.

Rahibi bu sözlerinden dolayı destekleyenler ve karşı çıkanlar oldu. Lamei'nin ayinine katılan 22 yaşındaki Sandra Awad, rahibin kadınların kınamaktan önce kilisenin kıyafet yönetmeliğiyle ilgili bilgi vermesi gerektiğini söylüyor. Facebook'tan paylaşılan ayin videosuna destek mesajları da yazıldı.

Geçtiğimiz hafta bir grubun Facebook üzerinden inanan kadınların 'mütevazı giyinmesi' yönündeki çağrısı 'muhafazakar dili' nedeniyle çok sayıda eleştiri mesajı aldı.

Mısır'da Kıpti Hristiyanlar 100 milyonluk nüfusun yüzde 12'sini oluşturuyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler