Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kıpti Papa: Mısır gerçek baharı bekliyor

Kıpti Papa: Mısır gerçek baharı bekliyor

Kıpti Papa: Mısır gerçek baharı bekliyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2060 Beğen : 0

Mısır Kıptilerinin lideri Papa Tovadrus, 30 Haziran sürecinde devrimin gidişatının tekrar düzeltildiğini ancak hala gerçek bir baharı beklemekte olduklarını söyledi

Mısır Otodoks Kilisesi Kıpti Lideri Papa İkinci Tovadrus, Mısır’ın gerçek bir Arap Baharı’nı beklediğini söyledi.

Bir televizyonda yaptığı konuşmada baharın gelişme, açılım ve mutluluk olduğunu dile getiren Papa, baharın kuşların ötmeye ve çiçeklerin açmaya başladığı bir mevsim olduğunu hatırlattı. Arap Baharı olarak isimlendirilen gelişmelerin ülkeye herhangi bir olumlu katkı sağlamadığına dikkat çeken Papa, 25 Ocak Devriminin iyi bir gençlik devrimi olduğunu ancak başkaları tarafından gasp edildiğini savundu.

Papa Tovadrus, 30 Haziran sürecinde devrimin gidişatının tekrar düzeltildiğini ancak hala gerçek bir baharı beklemekte olduklarını ifade etti.

Kıpti lider, Mısır’ın iyi bir ülke olduğunu, yeniden yapılanma içine girildiğini ve yaşanan sıkıntı ve problemlerin çözümü için gösterilen çabanın sürmesi gerektiğini dile getirdi.

El Ezher ile iyi ilişkiler içinde olduklarını da hatırlatan Tovadrus; “Hangi sebeple olursa olsun insan hayatına kastetmek kabul edilemez” dedi.

Bu arada Mısır’da demokrasiye geçiş sürecinin uzaması ve parlamento seçimlerinin bir türlü gerçekleştirilememesi bazı çevreleri rahatsız etmeye başladı.

Mısır’da darbe yanlısı kesimler, bir hafta önce El Ezher ve Şeyhi Ahmed Tayyib aleyhinde karalama kampanyası başlatmıştı. Kıpti Kilisesi’nin de bazı uygulamalardan rahatsız olduğu konuşuluyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler