Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kiliseye 'Tanrı'ya inanan papaz arıyorlar

Kiliseye 'Tanrı'ya inanan papaz arıyorlar

Kiliseye 'Tanrı'ya inanan papaz arıyorlar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2380 Beğen : 0

Mejdal Kilisesi yönetim kurulu başkanı Karl George Pedersen, daha önce Tanrı'ya inanmayan papazlara rastladıklarını söylerken, din adamının inancını bir maraton koşucusu gibi ölçmek düşüncesinde olmadıklarını belirtti.

Kilise Bakanı Manu Sareen, kilise yönetiminin verdiği iş ilanında yer alan ifadelere şaşırdığını ve bunun iyice düşünülmeden yazıldığına işaret ederken, bunun zihin kontrolü yapılmadan verildiğini söyledi.

Papazlar Derneği başkanı Per Bucholdt Andreasen ise, kilisenin verdiği iş ilanında 'inanan' ibaresinin yer almasının düşündürücü olduğunu kaydetti.

Danimarka'da 2003 yılında, şimdi emekli olan Thorkild Grosböll adında bir papaz 'Yaratan ve dünyayı yöneten bir tanrı olduğuna' inanmadığını söyleyerek büyük tepki çekmiş ve uzun süre tartışma yaratmıştı..Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler