Hıristiyan Haber

Kiliseye bombalı saldırı

Kiliseye bombalı saldırı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2844 Beğen : 0

Görgü şahitleri, patlamanın kiliseye doğru giden patlayıcı yüklü bir araçtan kaynaklandığını söyledi. Patlama sonrasında bina ağır hasar gördü
Yerel yetkililer halkı sakin olmaya çağırdı ve karşı saldırılardan kaçınmalarını istedi.

Nijerya Acil Yönetim Merkezi BBC'ye yaptığı açıklamada Hristiyan gençlerin saldırıdan sonra yaralıları kurtarmak için gelen bir araca saldırdığını ve camlarını kırdığını aktardı.

Gelen haberlere göre bombalı saldırının ardından yapılan karşı saldırılarda en az yedi kişi hayatını kaybetti.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Ancak Boko Haram örgütü daha önce de bu bölgede benzer saldırılar düzenlemişti.

Saldırı, şehrin Malali mahallesinde St Rita's kilisesinde yaşandı. Patlamanın ardından kilisenin etrafı asker ve polisle çevrildi ve yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Nijerya çoğunluğu Müslüman olan kuzey ve Hristiyan ve diğer azınlık dinlerinin hakim olduğu güney arasında bölünmüş durumda. Kaduna şehri iki bölgenin arasında kalıyor.

BBC muhabiri Will Ross çok sayıda kişinin ülkenin kuzeyinde yaşanan şiddet olayları nedeniyle buraya göç ettiğini söylüyor.

İslamcı Boko Haram örgütü hükümeti devirmeyi ve Şeriat yönetimi getirmeyi hedefliyor.

Daha önce kiliselere yapılan bazı saldırıları üstlenen örgüt, Haziran ayında Kaduna'da üç kiliseye saldırı düzenledi. Ardından yaşanan olaylarda en az 50 kişi hayatını kaybetti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler