Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kiliselerimizde Herhangi Bir Zarar Yok

Kiliselerimizde Herhangi Bir Zarar Yok

Kiliselerimizde Herhangi Bir Zarar Yok
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 3268 Beğen : 0

Mardin Süryani Kadim Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz, terör örgütüne yönelik operasyonlarda kiliselere herhangi bir zarar gelmediğini açıkladı. AA muhabirine yaptığı açıklamada, operasyonlarda kiliseleri ve Süryanilerin zarar gördüğüne ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mardin ve Diyarbakır’daki kiliselerde herhangi bir zarar meydana gelmediğini belirten Akyüz, şöyle dedi: “Basında kiliselerin zarar gördüğü yönünde haberler çıkmış. Kiliselerimizde herhangi bir zarar yoktur. Yaşanan olaylarla ilgili endişeler zaten her yerde olabilir. Endişe ayrı, zarar görme ayrı bir olay. Allah’a şükür, Nusaybin’deki Mor Yakup Kilisesi ile Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Meryem Ana Kilisesi zarar görmedi. Kiliselerin zarar gördüğü haberi doğru değildir.”

“Devlet, bütün ihtiyaçlarını karşılıyor”

Sur’da yaşanan olaylar üzerine Mardin-Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen ile bir süre önce Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret ettiklerini kaydeden Akyüz, “Diyarbakır’daki kilisede 2 ailemiz yaşamaktaydı. Olaylardan dolayı orayı terk etmek zorunda kalmışlardı. Devlet,aileleri otele yerleştirmiş ve orada konaklıyorlar. Devlet, bütün ihtiyaçlarını karşılıyor” ifadelerini kullandı. (BA)Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler