Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kiliseden 'şeytan çıkarma' kursu

Kiliseden 'şeytan çıkarma' kursu

Kiliseden 'şeytan çıkarma' kursu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2098 Beğen : 0

talya'nın başkenti Roma'da Katolik Kilisesi tarafından "şeytan çıkarma kursu" düzenlendi. 5-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ‘egzorsizm ve özgürleştirme duası’ adlı kursa, 33 ülkeden 200’ü aşkın kişi katıldı. BBC Türkçe’den Övgü Pınar’ın haberine göre, Kursa ilgi gösterenler arasında şeytan çıkarma ayininde uzmanlaşmak isteyen din adamlarının yanı sıra psikologlar, avukatlar, doktorlar ve öğretmenler gibi ‘siviller’ de yer aldı.
Kiliseye bağlı Sacerdos Enstitüsü’nün bu yıl 9.’sunu düzenlediği 250euro ücretli kursta, konunun uzmanları şeytan çıkarmanın antropolojik, fiziksel, toplumsal, hukuksal, psikolojik ve sembolik yönleri gibi başlıklarda dersler verdi.
Kursu düzenleyen Sacerdos Enstitüsü, kursun amacının ‘egzorsizm temasını hem teolojik hem de bilimsel açıdan daha yakından tanımak; büyünün, okültizmin ve satanizmin tehlikelerini görmeye yardımcı olmak’ şeklinde açıkladı.

'AMAÇ BİLİNÇ YARATMAK'
Şeytan çıkarmanın teolojik boyutuyla ilgili bir ders veren Peder Cesare Truqui de Vatikan Radyosu’na demecinde, ‘şeytanın varlığı ve insanları ele geçirme olasılığı üzerine bilinç yaratma’ amacıyla bu kursu düzenlediklerini söyledi.
Kursun ev kadınları da dahil olmak üzere herkese açık olduğunu vurgulayan Peder Truqui, “Şeytan çıkaran bir din adamına genellikle siviller de eşlik ve yardım eder. Bunlar psikologlar ya da doktorlar da olabilir, ev kadınları da…” dedi.
İtalya ’da resmi olarak 250 civarında ‘şeytan çıkarma uzmanı’ din adamı bulunuyor. İtalyan basınında çıkan haberlerde, şeytan tarafından ele geçirildiklerini söyleyenlerin son yıllarda arttığı ve bu konuda gittikçe daha fazla görevliye ihtiyaç duyulduğu belirtilmişti. İtalya merkezli Uluslararası Egzorsistler Derneği başkanı Peder Francesco Bamonte bu artışı, insanların okültizme ilgisinin artmasına bağlamıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler