Hıristiyan Haber

Kilise Yahudilerin yanında

Kilise Yahudilerin yanında
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2497 Beğen : 0

Macar Reform kilisesi antisemit söylemleri ile bilinen sağcı Jobbik Parti üyesi Papaz Lorant Hegedus’u protesto etmek için hazırlık yapıyor.

Reform Kilisesi’nin Yahudi Cemaati ile ortak yapacağı eylemin amacı; Macar Protestan aleminin ünlü papazını kendi kilisesinin bulunduğu özgürlük meydanında protesto ederek takipçilerinin mekanında utandırmak...Yaklaşık 100.000 Yahudi asıllı vatandaşı temsil eden Macar Yahudi cemaati, Reform Kilisesi’nin bu tepkisini memnuniyet ile karşıladı.

Siyasi gözlemciler, Macaristan’da Katolik Kilisesi’nin başına Yahudilere yakınlığı ile bilinen Kardinal Peter Erdo’nun seçilmesini ve din adamının Holokost’u anma törenlerinden Yaşam Yürüyüşü’ne katılmasını da Katolik kilisesinin aşırı sağcılara karşı bir mesajı olarak nitelendiriyorlar.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler