Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kilise, açık AVM'lere savaş açtı!

Kilise, açık AVM'lere savaş açtı!

Kilise, açık AVM'lere savaş açtı!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2715 Beğen : 0

İtalya'da kilise alışveriş merkezlerine savaş açtı. Katolikler'e "Kutsal pazar gününde alışveriş yapmayın" çağrısında bulunan din adamları, pazar günü açık olan dükkânları kara listeye aldı.

Avrupa'yı kasıp kavuran kriz nedeniyle sıkıntılı günler geçiren İtalya'da kilise ile alışveriş merkezleri (AVM) arasında büyük kavga yaşanıyor.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Savaşın nedeni ise Padovalı bir din adamının Katolikler'den "kutsal pazar" gününde alışveriş yapmamalarını istemesi. Bu durum İtalya'da din adamlarının AVM'lere karşı Haçlı Savaşı başlattığı şeklinde yorumlandı.

Padova'nın Arcella semtinde kilise cemaatine, ayinden sonra "Pazar günleri açık olan alışveriş merkezlerindeki tüketimi desteklememek için alışverişe gitmeyeceğimi temin ederim" şeklinde beyanlar imzalatıldı.

Padova piskoposu Antonio Mattiazzo da, ailenin bir araya gelip dinlendiği pazar gününün alışverişle heba edilmemesi için, dini tatil gününe saygı gösterilmesini ve bunun tüm Padova'ya yayılmasını istedi.

KARA LİSTE ÇIKARILDI

Kiliselerin girişine pazar günü kapalı olan dükkânların listesi asılarak, normal günlerde buralardan alışveriş edilmesi tavsiye edildi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler