Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kerkük’e sığınan Hristiyanlara AFAD yardımı

Kerkük’e sığınan Hristiyanlara AFAD yardımı

Kerkük’e sığınan Hristiyanlara AFAD yardımı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2060 Beğen : 0

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), terör örgütü IŞİD’den kaçarak Kerkük’e sığınan Hristiyan ailelere gıda yardımı yaptı.

Kerkük’ün Almaz semtindeki kiliseye getirilen yardım kolileri, Türkmen Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince belirlenen 300 aileye dağıtıldı. Yardım kolilerinde un, yağ, pirinç, salça, makarna, helva ve nohut gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu belirtildi.

Süryani Kilisesi İdari Yönetim Üyesi Aman Toma Behnam, AFAD’ın yardımlarından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Kerkük’e göç eden Hristiyan ailelerin bu tür desteklere ihtiyaç duyduğunu belirten Behnam, ”Bu yardımların devam etmesi temennisinde bulunuyoruz. Ayrıca kış mevsiminin yaklaşmasından dolayı yapılacak yardımların soğuk hava düşünülerek yapılmasını istiyoruz” dedi.

Evlerini terk ederek faklı bölgelere sığınan ailelerin büyük sorunlarla boğuştuğunu vurgulayan Behnam, ”En büyük temennimiz çatışmaların bir an önce bitmesi ve insanların evlerine dönmesidir” diye konuştu.

Behnam, Musul’da IŞİD çatışmalarından kaçan ailelerin bir kısmının Kerkük’teki akrabalarında misafir edildiğini, diğerlerinin okul ve kiliselerde yaşama tutunmaya çalıştığını ifade etti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler