Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Kenya’da İlk Kez Bir Rahip Okulu Açılıyor

Kenya’da İlk Kez Bir Rahip Okulu Açılıyor

Kenya’da İlk Kez Bir Rahip Okulu Açılıyor
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1287 Beğen : 0

Kenya’da ilk kez rahip ve episkoposların yetiştirileceği bir okul açılacak. Okulun hedefinin nitelikli rahiplerin yetişmesine katkıda bulunup, Afrika’nın kuzey doğusunda yeni kiliselerin açılmasına vesile olmak olduğu belirtiliyor.

Afrika’nın Dönüşümü adı verilen ve Kenya’da bulunmayan rahip yetiştirme okulu açılıyor. Okulun bu sene açılması düşünülürken, bu senenin başında 60 öğrencinin olacağı tahmin ediliyor. Eğitmenler arasında Kenya Pentekostal Birliği Episkoposu Joseph Mophat Kilioba da bulunuyor.

Afrika’nın Dönüşümü projesinin hedefi, nitelikli rahiplerin yetişmesine katkıda bulunup, Afrika’nın kuzey doğusunda yeni kiliselerin açılmasına vesile olmak olduğu belirtiliyor.

Hristiyanlığı anlatmak için kurulan bir eğitim sistemi olan Afrika’nın Dönüşümü projesi, yerel halkın kiliselere gelmesini sağlamak amacıyla kuruldu. Söz konusu proje hareketi kısa zamanda Kenya, Güney Sudan, Somali, Etiyopya, Uganda, Ruanda ve Tanzanya gibi farklı ülkelerde çeşitli misyonlar gerçekleştirmeyi başardı.

Afrika’nın Dönüşümü projesi kapsamında rehabilitasyon merkezleri kuruluyor, mağdur ve şiddete maruz kalan anneler için sığınma evleri açıyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler