Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Katolik Din Adamlarından Göçmenlik Reformu Çağrısı

Katolik Din Adamlarından Göçmenlik Reformu Çağrısı

Katolik Din Adamlarından Göçmenlik Reformu Çağrısı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1862 Beğen : 0

ABD’nin dört bir yanından gelen Katolik dini liderlerinden oluşan bir heyet, Arizona eyaletinin Meksika’yla olan sınırını ziyaret ederek ABD’nin göçmenlik siyasetinde yumuşama çağrısı yaptı.

Meksika sınırındaki duvarın gölgesinde bir ayin gerçekleştiren Katolik din adamları, ABD Kongresi’ni Kapsamlı Göçmenlik Reformu yasa tasarısını bu yıl içerisinde geçirmeye davet etti.

Göçmenlik sisteminin işlemediğini, insanların acı çekmelerine neden olduğunu ve insan kaynaklarının zayi edilmesine yol açtığını söyleyen din adamları, Amerikalıların diğer ülkelerdeki kardeşlerine karşı sorumlulukları olduğunu ifade etti.

ABD denilince akla gelenin bağnazlık ve yabancı düşmanlığı olmaması gerektiğini söyleyen rahipler, göçmenlik meselesini ahlaki bir konu olarak gördüklerini ve sınırdışı politikaları yüzünden ailelerin parçalanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Meksika sınırını geçmeye çalışırken her yıl onlarca göçmen çöl şartları nedeniyle hayatını kaybediyor.

Kaçak göçmenlerin daha iyi bir hayat ve iş arayışı için ABD’ye gelen insanlar olduklarını ve çölü geçmeye çalışırken ölmeyi haketmediklerini söyleyen Katolik liderler, ABD’de göçmenlik reformu tartışmalarında konunun insani cihetinin ihmal edildiğini ve sadece sosyal ve ekonomik yönlerin tartışılmakta olduğuna dikkat çekti.

ABD’nin katı göçmenlik yasaları nedeniyle ailelerinden koparılarak sınırdışı edilen ya da çölü geçmeye çalışırken ölen insanların Tanrı nezdindeki kıymetlerinin Amerikan vatandaşlarından farklı olmadığına dikkat çeken dini liderler, Amerikan hükümetinden kaçak göçmenlerin problemlerine insani çözüm çağrısı yaptı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler