Hıristiyan Haber

İsveç Kilisesi cami inşa edecek

İsveç Kilisesi cami inşa edecek
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2113 Beğen : 0

İsveç Kilisesi, başkent Stockholm’de cami inşa etmek için düğmeye bastı. Bir kilisenin yanına inşa edilecek camiden Pakistanlı ve Filistinli Müslümanların oluşturduğu dernek sorumlu olacak.Stockholm’ün Nacka bölgesine yapılacak cami için oylamaya giden İsveç Kilisesi’ne bağlı Nacka Kilise Konseyi, cami yapılmasına onay verdi. İnşaatın finansmanını karşılamak için kiliseye ait değerli bir arsanın satışına da onay verildi.

Yabancı düşmanlığını İsveç toplumundan söküp atmak için bir proje hazırladıklarını söyleyen Nacka Kilisesi yetkilisi Peter Carl Dahlback, “Farklı dinlere karşı anlayışımızı ve güvenimizi geliştirmek, hoşgörümüzü göstermek için cami inşa etmeye karar verdik.” şeklinde konuştu.

Projeye karşı çıkan kilise konseyi üyelerinden Anders Lundberg ise camiye karşı olmadığını fakat Müslümanların ibadethanelerini kendilerinin yapması gerektiğini belirtti. Lundberg, bir kilisenin cami inşaatı için para toplamasına karşı olduğunu kaydetti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler