Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber İngiltere Katolik Kilisesi’nden Trump’a Uyarı

İngiltere Katolik Kilisesi’nden Trump’a Uyarı

İngiltere Katolik Kilisesi’nden Trump’a Uyarı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1047 Beğen : 0

ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın mültecilere olan tutumu hakkında İngiltere Katolik Kilisesi ‘Hristiyanlar tehlikeye atılıyor’ şeklinde uyardı.

İngiltere Katolik Kilisesi Başepiskoposu, politikacıları korku alışverişi yapmak ve kamusal tartışmalarda öz denetime çağırdı.

Kardinal Vincent Nichols, Donald Trump ve İngiltere hükümetinin son zamanlardaki tavırlarını ve Trump’ın mülteci yasağını sertçe eleştirdi. LBC radyosunda yaptığı röportajda, “Daha fazla disiplin kazanmalı ve siyasi liderlik açısından sık sık uyuşturulan korkuya dayanan öfkeyi daha az hoş görmeliyiz” dedi.

Canterbury Başepiskoposu Justin Welby’nin yanında göründü ve milletvekililer İngiltere’yi hayal kırıklığına urattı ve kamusal söylemin “tonunu düşürdü” dedi.

“Korku alışverişi yapan her liderlik zayıf liderliktir ve İngiliz toplumunun en iyisini yüzüstü bırakıyor.”

Westminster Başepiskoposu olarak İngiltere’nin en kıdemli Kardinal Nichols, Donald Trump’ın mülteci yasağını “Bütün bir halkı veya bütün bir dini, düşman olarak tanımlamak, umutsuz bir yoldur” diyerek eleştirdi. Hristiyanlığın Batı’ya ait olduğu izlenimi yarattığını ve bu nedenle Ortadoğu’daki Hristiyanları her zamankinden daha büyük bir tehlikeye attığını vurguladıYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler