Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Hz.İsa, evli ve çocukluydu iddiası

Hz.İsa, evli ve çocukluydu iddiası

Hz.İsa, evli ve çocukluydu iddiası
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1895 Beğen : 0

Aramice antik bir eser üzerinde yaklaşık 6 yıl boyunca araştırma yapan ve bu araştırmayı bir kitapta toplayan yazarlar, Hz. İsa’nın evlendiğini ve 2 çocuk sahibi olduğunu iddia etti.

Hz. İsa’nın hayatı üzerine yazılan kitap Hristiyan aleminde tartışmalara yol açtı. Söz konusu kitap, Hz. İsa’nın Mary Magdalene ile evlendiğini ve bu evlilikten 2 çocuğu olduğunu iddia ediyor.

Profesör Barrie Wilson ve Simcha Jacobovici tarafından yazılan ‘The Lost Gospel’ (Kayıp İncil) isimli kitap, Londra’da bulunan Birleşik Krallık Milli Kütüphanesi’nde bulunan Aramice dilinde yazılmış antik bir esere dayandırılıyor.

1847’de İngiltere’ye getirilen söz konusu antik eser üzerinde yaklaşık 6 yıl boyunca çalışan Profesör Barrie Wilson ve Simcha Jacobovici, burada Hz. İsa’nın aile yaşamı hakkında bilgiler bulunduğunu iddia ediyor.

Kayıp İncil'de öne sürülen tezler, Simcha Jacobovici’in bu konu üzerine yaptığı ilk araştırma değil. 2007 yılında ünlü yönetmen James Cameron’ın konuyla ilgili çektiği bir belgeselde de yer alan Jacobovici, Hz. İsa’nın mezarının Kudüs’e yakın bir bölgede bulunduğunu iddia etmiş, bu iddia bilim dünyası tarafından kabul görmemişti.

Yaklaşık 14 milyon kitaba ev sahipliği yapan kütüphane, geçtiğimiz aylarda ikilinin araştırmaları hakkında bir açıklama yayınlamıştı. Açıklamada, Wilson ve Jacobovici’nin çalışmalarının kütüphane ile bir ilişkisinin olmadığı duyurulmuştu.

VatabYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler