Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber 'Hz. İsa cinayeti' mahkemelik oldu

'Hz. İsa cinayeti' mahkemelik oldu

'Hz. İsa cinayeti' mahkemelik oldu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 3621 Beğen : 0

Kenyalı avukat Dola Indidis, Hz İsa'nın ölümünde haksız yargı süreci ve çarmıha gerilişi için İsrail ve İtalya 'ya dava açmak üzere Uluslararası Adalet Divanı'na başvurdu.

Roman Katolik avukat Dola Indidis, Hollanda 'nın Lahey kentindeki Uluslararası Adalet Divanı'na giderek, İsa'nın ölümünden İsrail, İtalya, Roma İmparatoru Tiberius, Roma İmparatorluğu tarafından Yahudiye eyaletine atanan Yahudi Kralı Herod ile Romalı vali ve aynı zamanda Hz. İsa'nın yargılandığı davanın hakimi olan Pontius Pilate'yi sorumlu tutan davayı açtı.

Sabah gazetesindeki habere göre, Indidis bu davayı açmaktaki amacının Hz. İsa'nın saygınlığını muhafaza etmek ve Nazaretli İsa için adaleti getirmek olduğunu söyledi.

Öte yandan avukat Indidis, yargılama sürecinde önyargı ve suistimal olduğunu, Hz. İsa için verilen hükmün Hristiyan yasalarıyla da uyuşmadığını belirtti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler