Hıristiyan Haber

Hristiyan partiden iftar yemeği

Hristiyan partiden iftar yemeği
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2253 Beğen : 0

Hollanda’da muhalefetteki Hristiyan Demokratlar Birliği (CDA) partisi Müslüman kuruluşların temsilcileri için iftar programı düzenledi. CDA Rotterdam il örgütünün düzenlediği iftara Rotterdam Belediye Başkan Yardımcısı Hugo de Jonge, meclis üyesi Muzaffer Çetin, Feijenoord ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Turan Yazır ile Charlois ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Erdal’ın yanı sıra Türk kökenli siyasetçiler, farklı etnik kökenlerden Müslüman sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda cami yöneticisi katıldı.

Adetleri kabul görüyor

Partilerinin 10 yıl önce düzenlemeye başladığı iftar programlarının geleneksel hale geldiğini belirten Hugo de Jonge, Müslümanlarla bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Hristiyan bir parti olarak düzenledikleri bu iftarlarla Müslüman toplumuyla aralarındaki bağı güçlendirmek istediklerine değinen De Jonge, insanları muhasebe yapmaya sevk eden ramazanı çok önemsediğini dile getirdi. Rotterdam Belediye Meclis üyesi Muzaffer Çetin ise Hristiyan bir partinin Müslümanlar için iftar düzenlemesinin oldukça anlamlı olduğunu ifade etti. Bu tür programları önümüzdeki yıllarda da düzenlemeye devam edeceklerini ifade eden Çetin, “600 bin nüfuslu Rotterdam’ın 150 bini Müslümanlardan oluşuyor. Müslümanlar artık Hollanda toplumunun bir parçası haline gelmiş durumda. Örf ve adetleri toplumda kabul görüyor. Bu iftar da bunun en güzel göstergelerinden birisi” diye konuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler