Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Hristiyan Cemaatinden Bayram Kutlaması

Hristiyan Cemaatinden Bayram Kutlaması

Hristiyan Cemaatinden Bayram Kutlaması
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2311 Beğen : 0

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Hristiyan cemaatleri, kilise önlerine astıkları pankartlarla Kurban Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

İskenderun şehir merkezinde bulunan Ortodoks Kilisesi ile geçen yıl Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilerek ibadete açılan Süryani Katolik Kilisesi yöneticileri, hoşgörü kenti olan İskenderun'da kiliselerine astıkları pankartlarla İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı. İskenderun Süryani Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Demirci, "Kilise ibadete açılması ile birlikte bizler de 2 yıldan bu yana kilise girişine astığımız pankartla İskenderun halkının bayramını kutluyoruz. İskenderun hoşgörü kenti. Yıllardır burada insanlar barış ve huzur içerisinde yaşıyorlar." dedi. Katolik Kilisesi Papazı Dimitri Yıldırım da astıkları pankartla İskenderun'da barış hoşgörü ve kardeşliğin pekişmesine vesile olduklarına vurgu yaptı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler