Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Hıristiyanlar "Dallar Bayramı"Nı Kutladı

Hıristiyanlar "Dallar Bayramı"Nı Kutladı

Hıristiyanlar "Dallar Bayramı"Nı Kutladı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2447 Beğen : 0

Her yıl Paskalya bayramından bir hafta önce kutlanan ve Hz. İsa'nın çarmıha gerilmeden önce Kudüs'e son kez girişinde zeytin dallarıyla karşılanması olarak kabul edilen "Dalları Bayramı" için St. İlyas Ortodoks Kilisesi'nde ayin yapıldı.

Papaz Abdullah Yumurta'nın yönettiği, Hıristiyan Cemaat Başkanı Dr. Dimyan Emektaş, eski başkan Mahir Hilenoğlu, DSP Meclis üyesi Mişel Atik, CHP Meclis üyesi Sami Gözen ve yöredeki çok sayıdaki Hıristiyan'ın katıldığı ayinde, Arapça İncil okundu ve dua edilip, mumlar yakıldı. Ayine katılanlara kutsanmış ekmek ve komünyon dağıttı.Anne ve babalarıyla birlikte bayramlıklarını giyip kiliseye gelen çocuklar, ellerindeki çiçek ve yakılan mumlarla ayin kapsamında kilise içerisinde ilahiler eşliğinde üç kez tur attı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Hıristiyanların bayramını kutlayarak çiçek dağıttı.Bayramlaşmaya katılan İlçe Emniyet müdür yardımcısı Halil Karabacak Hıristiyan vatandaşlara çiçek vererek bayramını kutladı.Dr. Dimyan Emektaş da bu bayramın bütün insanlara barış, huzur ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunduYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler