Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Hıristiyanlar da Özgür Suriye Ordusu'nda

Hıristiyanlar da Özgür Suriye Ordusu'nda

Hıristiyanlar da Özgür Suriye Ordusu'nda
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 2449 Beğen : 0

Suriye güvenlik güçlerinin düzenlediği askeri operasyonların ülkedeki azınlıkların muhaliflerin safına geçmesini hızlandırdığı bildiriliyor.

Başkent Şam'ın Hristiyan mahalleleri Bab Tuma, Kassaa ve Gassani'de yaşayan bir grup genç, ''Ensarullah Tugayı'' adı altında örgütlendiklerini ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çatısı altında Esed yönetimine karşı mücadele edeceklerini duyurdu.

Tugay, Esed rejiminin, herhangi bir mezhep ya da din adına değil, kendi çıkarları uğruna tüm din ve mezhepten Suriye halkını hedef aldığını, Suriye güvenlik güçlerinin ayrım gözetmeksizin Suriye halkının tüm kesimlerine savaş açtığını belirtti.

Birçok Suriyeli Hristiyan'ın Esed yönetimi tarafından katledildiğini ve Hristiyanlara ait kilise, tarihi eser gibi kültürel mirasın Esed rejime tarafından tahrip edildiğine dikkati çene Ensarullah Tugayı, ülkenin özgürleştirilmesi için tüm etnik ve dini yapıları rejime karşı direnişeçağırdı.

Suriyeli Hristiyanlar yaklaşık 2 milyon ile ülke nüfusunun yüzde 8'ini oluşturuyor.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler