Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Hayfa'da "Patrik Theophilos" protestosu

Hayfa'da "Patrik Theophilos" protestosu

Hayfa'da "Patrik Theophilos" protestosu
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 890 Beğen : 0

İsrail'in kuzeyindeki Hayfa kentinde düzenlenen gösteride yüzlerce Arap, "kiliseye ait malları İsrail'e aktarmakla" suçladıkları Kudüs Ortodoks Patriği 3. Theophilos'un görevi bırakmasını istedi.

Hayfa'da toplanan göstericiler, Theophilos'un gitmesi yönünde sloganlar attı, "Theophilos'un baskı ve zorbalık düzeni yıkılsın", "Theophilos, meşruiyet hakkına sahip değildir" yazılı dövizler taşıdı.

Gösteri, İsrail basınında birkaç ay önce çıkan "Batı Kudüs'te kiliseye ait malların İsrail'e satıldığı" yönündeki haberlerin ardından Ortodoks Hristiyanların Theophilos'a karşı düzenlediği en büyük gösteri oldu.

Kudüs'te de geçen ay aynı gerekçeyle gösteri düzenlenmişti.

Ortodoks Konsey Üyesi Uday Bacali, "Eski Patrik Irenius, Eski Kudüs'te aralarında iki otel ile bir binanın da bulunduğu taşınmazları İsrail'e aktarmıştı. Theophilos da Kudüs'te kiliseye ait bir çok taşınmazı İsrail'e aktardı." açıklamasında bulunmuştu.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler